آخرین دستاوردهای کلینیکی در مورد تغذیه و سلامتی

آخرین دستاوردهای کلینیکی در مورد تغذیه و سلامتی

 

۱ـ ورزشکاران احتیاج به کربوهیدرات، برای عملکرد بدنی و سلامت عمومی دارند

 

کربوهیدرات در بدنسازی

 

همان‌طوری که مطلع هستید، بدن، کربوهیدرات را در تمریناتی که بالای ۶۵ درصد حداکثر توان در آن به مصرف می‌رسد به عنوان سوخت اصلی انتخاب می‌کند. از طرفی دیگر، ورزشکاران استقامتی و که رژیم غذایی سرشار از کربوهیدرات دارند ظرفیت استقامتی بیشتری را در قیاس با زمانی که رژیم آنها ترکیبی از پروتئین و چربی به نسبت بالا است، تجربه می‌کنند.

 

تمریناتی که از شدت بالایی برخوردار است به طور موقت عملکرد سیستم ایمنی بدن را سرکوب می‌کند اما جلوی این موضوع می‌تواند با مصرف کربوهیدرات در طول ورزش گرفته شود. این موضوع مطابق با مطالعات و بررسی‌های انجام شده در دانشگاهی در استرالیا می‌باشد.

 

در کل، تمرین بدنی با شدت بالا اغلب سیستم ایمنی بدن را سرکوب کرده و قابلیت عفونت تنفسی فوقانی را افزایش می‌دهد. بنابراین تمرینات پرشدت مطمئناً مصرف مقادیر مناسبی از کربوهیدرات جهت حمایت از عملکرد بدنی و سلامت عمومی بدن را طلب خواهد کرد.

 

 

۲ـ حمام آب داغ باعث کالری سوزی شده و التهاب را کاهش می‌دهد

 

دوش بعد از تمرینات بدنسازی

 

نشستن در وان آب داغ به مدت ۶۰ دقیقه توانایی کمک در سوزاندن کالری و فیتنس شدن ، بهبود سطح قند خون و کاهش التهاب کل بدن را دارا می‌باشد. این ادعا توسط دانشمندان دانشگاهی در انگلیس به ثبت رسیده است.
آنها واکنش بدن نسبت به رکاب زدن دوچرخه با شدت متوسط و همچنین غوطه ‌ور شدن در وان آب گرم را در خصوص کالری ‌سوزی با یکدیگر مورد مقایسه قرار دادند.

 

در پایان این آزمایش مشخص شد که این ۲ آیتم نتایج مشابهی بر روی کالری سوزی، قند خون و نشانه‌هی التهاب کلی بدن را رقم زد. البته درست است که غوطه ور شدن در آب گرم به‌هیچ وجه نمی‌تواند جایگزین ورزش شود اما به فرد،احساس بسیار بهتری داده و مزایای سلامتی بی‌شماری را به ارمغان خواهد آورد.

 

باید به این موضوع دقت داشته باشید که درجه حرارت ۱۰۴ فارنهایت (۴۰ درجه سانتی گراد) می‌بایست حداکثر دما برای غوطه‌ور شدن در آب گرم در نظر گرفته شود.
منبع: مجله Muscular Deveopment – آگوست ۲۰۱۷
هفته نامه البرز

 

 

 

این آموزش ها را هم ببینید:

نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه‌های تمرینی و علمی

بهترین برنامه اسکوات برای افزایش قدرت

تحقیقات جدید بدنسازی در زمینه تمرین