۱۰ نکته جالب از زبان، ۱۰ بدنساز حرفه ای

۱۰ نکته جالب از زبان، ۱۰ بدنساز حرفه ای

برنامه بدنسازی کای گرین

کای گرین و منابع پروتئینی یکنواخت
در فازهایی ترجیح می دهم تنها از یک نوع پروتئین استفاده می کنم، چون حس می کنم از این طریق راحتتر می توانم روی وعده هایم تمرکز داشته باشم. زمانی عاشق سینه مرغ بودم، بنابراین روزانه ۱۰ عدد و حتی بیشتر سینه مرغ می خوردم. سپس برای مدتی حس می کردم بدنم پاسخ بهتری به ران مرغ می دهد، بنابراین روزانه مقدار زیادی ران مرغ می خوردم. پس از آن، وارد فاز خوردن ماهی شدم و هر روز مقدار زیادی ماهی کم چربی می خوردم. حالا بیشتر استیک می خورم، و همچنین بخشی پروتئین مورد نیازم را از پودرهای پروتئین(مکمل های بدنسازی) تهیه شده از گوشت قرمز، تأمین می کنم.

 

فلکس لوئیس و خروس مغرور!
خیلی ها هستند که وقتی در رقابتی به پیروزی می رسند، رفتارشان با دیگران تغییر می کند. فکر می کنند حتی وقتی راه می روند باید مثل یک خروس خودنمایی کنند! (این مثالی است که ما در ولز در مورد افراد مغرور استفاده می کنیم) ولی من هرگز دوست ندارم مثل خروس باشم! همه این شانس را دارند که اخلاق و رفتار خوبی داشته باشند، با خودشان صادق باشند و دچار تکبر نشوند. اگر می بینید در حال تغییر هستید بدانید اوضاع بدی در انتظارتان است. اینکه دیگران به شما می گویند تغییر کرده اید (در جهت منفی)، این بر عهده خودتان است که خود را اصلاح کنید، تواضع خود را حفظ کنید و یادتان باشد که زمانی در چه سطحی بوده اید و از کجا آمده اید.

 

برانچ وارن و پارالل
استفاده از زنجیرهای سنگین و قرار دادن آنها دور گردنم، در طول اجرای پارالل را به این دلیل شروع کردم که کششی را که به سمت جلو ایجاد می کند دوست دارم. برای هدف قرار دادن سینه ها و کشش بیشتر برعضله سینه، نیاز دارید کمی به جلو متمایل شوید. زنجیرهای دور گردن، شما را وادار می کنند به تمایل بیشتر به سمت جلو، برخلاف آویزان کردن دمبل از کمربند که تنها شما را به سمت پایین می کشد به جای کشیدن به سمت جلو. همچنین اجرای ستهای نزولی در برنامه بدنسازی با استفاده از زنجیر آسانتر است. به این منظور تمرین را با سه زنجیر شروع می کنم و هر بار یکی از زنجیرها را کم  می کنم تا در نهایت، حرکت را با وزن بدنم تمام می کنم.

 

فیل هیث و ژنتیک
هر کسی که به رده حرفه ای راه پیدا می کند از نظر ژنتیکی پتانسیل بالایی دارد. هر کسی استعداد دارد. واضح است که استعداد من هم در بدنسازی است. من زمینه ای را یافتم که می توانم در آن به عالی ترین سطح برسم. منظور این نیست که روز از خواب بیدار شدم و دیدم چنین بدنی دارم. من از استعدادم استفاده کردم برای اینکه به این جایگاه دست یابم. ولی دوست دارم همه بدانند که دارای استعدادهای خاصی هستند و تلاش کنند تا دریابند استعدادشان در چیست. سپس کافیست در آن جهت حرکت کنند، هوشیار باشند، و برای موفقیت تلاش کنند.

 

ایوان سنتوپانی و زیربغل پارویی با هالتر
من عاشق زیربغل پارویی با هالتر هستم. جلسات تمرین پشتی بوده که در آن به جز ۱۰ تا ۱۲ ست پارویی با هالتر هیچ حرکت دیگری انجام نداده ام. این حرکت را به شکل قدیمی آن انجام می دهم – مشابه آرنولد و لی هنی – در حالیکه بالاتنه ام موازی با زمین است. این شیوه دشوار اجرای حرکت است، ولی عضلات لاتیسموس را وادار می کند به کار سخت تر.

 

ویکتور مارتینز و تصویر سازی ذهنی
مسئله تجسم آن چیزی است قصد دستیابی به آنرا دارید، و سپس فراهم آوردن شرایط لازم برای بدنتان برای اینکه به آنچه قابلیتش را دارد دست یابد. محدودیت ها تنها چیزهایی هستند که ما به عنوان محدودیت باور داریم (در واقع ما هستیم که محدودیت ها را برای خودمان می سازیم). غیرممکن ها هم تنها تا وقتی غیرممکن هستند که کسی پیدا شود و آنها را انجام دهد.

 

بن پاکالسکی و تمرین زدگی
تحقیق تازه ای نشان داده شانس تمرین زدگی مشابه برنده شدن در بلیط بخت آزمایی است! تمرین زدگی شرایطی است که بر تمام بدن حاکم می شود، نه فقط یک عضله. این شرایط مزمنی است که اعصاب، سیستم هورمونی و سیستم عضلانی شما را تحت تأثیر قرار می دهد. تا وقتی که زمان کافی برای استراحت و ریکاوری را برای بدنتان در نظر بگیرید، حتی نیازی نیست نگران تمرین زدگی باشید.

یاماگیشی و جاینت ست  
گاهی در تمرینم، هشت حرکت را برای یک بخش از بدن به فرم جاینت ست اجرا می کنم. یک ست از هر حرکت اجرا می کنم و استراحتی ندارم تا وقتی هر هشت حرکت را کامل کنم. سپس چهار دقیقه استراحت می کنم  و دوباره ست دیگری انجام می دهم. سه جاینت ست از این هشت حرکت را برای بخش مورد نظرم انجام می دهم. کلید کار استفاده از وزنه های چالش برانگیز برای ۱۰ تا ۱۲ تکرار در هر حرکت است. تنها ستهای آهسته و پمپ کننده اجرا نکنید. نیاز دارید که در طول ست خود را تا مرز محدودیتها پیش ببرید.

 

تونی فریمن و ویتامین ها و مینرال ها
من به دریافت درشت مغذی ها و ریزمغذی های مورد نیاز بدنم اهمیت زیادی می دهم برای حفظ سلامتی بدنم هم از نظر ظاهری و هم از نظر داخلی (اندام ها و ارگان های داخلی بدن). حداقل با چهار وعده غذایی روزانه ام، یک فنجان سبزیجات مصرف می کنم و همچنین از یک مکمل مولتی ویتامین و مینرال و مقدار اضافی ویتامین C هم استفاده می کنم.

 

رولی وینکلار و کشش سیمکش از بالا
وقتی کشش سیمکش از بالا را اجرا می کنم، کمی آرنجهایم را به جلو متمایل می کنم برای اینکه بتوانم فشار بهتری را در بخش بالایی لاتیسموس حس کنم، ولی این می تواند برای هر کسی کمی متفاوت باشد، بنابراین باید دقت کنید که کدام زاویه برای شما بهترین نتیجه را دارد.

 

شاون رودن و تخم مرغ
بسیاری از افراد فکر می کنند تخم مرغ تنها برای صبحانه مناسب است. من هم سه تخم مرغ کامل و سه عدد سفیده را همراه اولین وعده ام می خورم، ولی درعین حال تخم مرغ را برای آخرین وعده روز هم دوست دارم. دو عدد تخم مرغ کامل و نه عدد سفیده را همراه با مخلوطی از فلفل ها  درآخرین وعده پیش از خواب می خورم.