فرق برنامه فیتنس با برنامه پرورش اندام

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۶/۲۴
  • نظرات : ۶دیدگاه

فرق برنامه فیتنس با برنامه پرورش اندام

 

جدیدترین برنامه فیتنس

خیلی از افراد دوست دارند فیتنس کار کنند اما از آنجایی که به درستی با برنامه فیتنس آشنایی ندارند معمولأ تمرینات آنها بیشتر از حرکاتی متشکل شده است که برای پروش عضلات مناسب می باشد. به همین دلیل معمولأ به نتایج خوبی دست پیدا نمی کنند و به مرور تمرینات خود را کنار می گذارند. بهتر است که قبل از شروع تمرینات فیتنس از یک مربی حرفه ای برنامه فیتنس تهیه کنید تا  بتوانید خیلی سریع به هدف خود دست یابید. در اینجا فرق برنامه فیتنس و برنامه پرورش اندام را به شما خواهیم گفت تا بتوانید به راحتی حرکات و سیستم هایی که به فیتنس شما بیشتر کمک می کند را بیابید. برنامه فیتنس باید شامل تکرارهای زیاد و استفاده بیشتر از دستگاه های بدنسازی باشد. در برنامه فیتنس باید حتمأ از سیستم هایی در برنامه خود استفاده کنید تا در طول تمرینات مرتب ضربان قلب در حد متوسط باشد تا همزمان با رشد عضلات چربی های بدن آب شوند.
برنامه فیتنس نیاز به ۶ روز تمرین در هفته ندارند و می توانید با ۳ یا ۴ جلسه درهفته تمرین به بدنی متناسب و عضلانی دست یابید. در برنامه فیتنس باید بعد از پایان تمرینات از ورزش های هوازی استفاده کنید. همواره به دقت به بدن خود نگاه کنید و نقاط ضعف را جبران کنید. تا به بدنی متناسب دست یابید.
پس اگر دوست دارید فرق بین برنامه فیتنس و برنامه پرورش اندام را به راحتی بدانید می توانید به برنامه خود یه نگاهی بندازید و از خود سوال کنید آیا برنامه شما با این توضیحاتی که در این مقاله داده ایم جور درمی آید یا نه؟
در برنامه پرورش اندام. بیشتر از وزنه های سنگین و تکرارهای کم استفاده می شود و چون هدف پرورش عضلات است نیاز به افزایش ضربان قلب در طول تمرینات نمی باشد. برنامه پرورش اندام بیشتر از وزنه آزاد و حرکات پایه استفاده می شود.
البته فقط برنامه فیتنس به تنهایی  نمی تواند بدنی زیبا و عضلانی به شما بدهد. حتمأ باید از یک برنامه غذایی که چربی خیلی کم و کربوهیدرات خیلی کم باشد و پروتئین در حد خیلی خوبی در برنامه غذایی جای داده شود.
اگر می خواهید که در فیتنس به پیشرفت قابل توجهی دست یابید توصیه می شود که برنامه فیتنس خود را دوهفته یک بار تغییر بدهید و از سیستم هایی نظیر سوپرست – تری ست – سیستم پیش خستگی – سیستم دایره ای در برنامه فیتنس خود استفاده کنید.

 

فیتنس