بیاید با هم تمرین هوازی قبل از صبحانه را برسی کنیم

بیاید با هم تمرین هوازی قبل از صبحانه را برسی کنیم

 

تمرینات هوازی قبل یا بعد از تمرینات بدنسازی؟

 

 

نوشته برایان هایکوک:کارشناس علوم بدنسازی

 

۱ـ حمایت

فرقی نمی کند که شما از تمرینات کاردیو (هوازی) لذت ببرید یا نه،باید سعی کنید در کنار تمرینات با وزنه از هوازی هم استفاده کنید تا همزمان که چربی بدن شما کمتر می شود،عضلات شما کات تر شود.

اگر هدف اصلی شما انجام تمرینات هوازی چربی سوزی است، به جای این که استقامت بدنتان را در ایروبیک افزایش دهید سعی کنید با معده خالی به انجام تمرین هوازی بپردازید. انسولین که یک هورمون آنابولیک قوی محسوب می‌شود حرکت چربی و اکسیداسیون (عمل ترکیب اکسیژن با جسم دیگری) را کاهش می‌دهد و از آنجا که انسولین پس از صرف یک وعده غذایی افزایش پیدا می‌کند لذا زمانی که تمرینات هوازی با معده خالی انجام گیرد می‌تواند منجر به سطح بالایی از اکسیداسیون چربی شود.

 

 

۲ـ پیگیری:

اجرای تمرین هوازی با معده خالی نمی‌تواند برای همیشه یا درازمدت منجر به کاهش چشمگیر بافت چربی شود چرا که متابولیسم بدن تطابق پیدا می‌کند و بهتر است که به صورت دوره‌ای اجرا شود تا برای سیستم متابولیسم، حالت عادت و سازگاری پیدا نکند.

 

 

۳ـ شواهد:

در بررسی‌ها نشان داده شده است که اجرای یک عملکرد بدنی (ورزش) با معده خالی در مقایسه با انجام همان عملکرد بدنی با معده پر، باعث افزایش اکسیداسیون چربی می‌شود.
محققین اظهار می‌دارند که ورزش کردن می‌تواند تا ۲۴ ساعت، اکسیداسیون چربی را افزایش دهد. البته اگر قبل از اولین وعده غذایی روز اجرا شود.
با مطالعات و بررسی‌های به عمل آمده توسط دانشمندان که در حدود ۴ هفته در این خصوص به طول انجامید، مشخص گردید که انجام ورزش با معده خالی باعث چربی‌سوزی بیشتر – در حدود ۶۰ درصد – در قیاس با گروهی که با معده پر ورزش کردند، شد. در این آزمایش هر ۲ گروه کالری یکسانی را دریافت کرده بودند.

 

 

۴ـ نتیجه گیری:

زمانی که شما در روزهای آغازین رژیم هستید، بهتر است که تمرینات هوازی را قبل از صبحانه انجام بدید
اما بعد از این که به اواخر (هفته های پایانی) رژیم رسیدید،بهتر است بعد از استفاده از یک وعده غذایی کوچک ،برای حفاطت از حجم ماهیچه تمرین هوازی را انجام بدید

 

منبع: مجله Flex – آگوست ۲۰۱۷