در ضیافت حرفه ای ها

در ضیافت حرفه ای ها

 

توصیه های بدنسازان

ایده، نقطه نظرات و تجربیات بدنسازان حرفه ای در بسیاری از موارد می تواند راهگشای ورزشکارانی باشد که تازه در اول راهند یا برای رسیدن به قله های بلند قهرمانی گام برمی دارند. در بخش حرفه ای این مطلب شما را به ضیافت فیل هیث، رولی وینکلار هلندی، کای گرین، فواد ابیاد کانادایی، برانچ وارن و بیگ رمی دعوت می کنیم.

 
برانچ وارن: لطفأ در مورد قابلیت های دیگران حکم صادر نکنید!
برانچ وارن اگر چه در کارنامه اش نایب قهرمانی مسترالمپیا و قهرمانی آرنولد کلاسیک دیده می شود، اما بقول خودش همواره شاهد نادیده گرفتن کل نتایج حرفه اش بوده است: وقتی به رده حرفه ای وارد شدم، می گفتند هرگز نمی تواند در رقابتی قهرمان شود، ولی شدم. سپس می گفتند هرگز راهی وجود ندارد که بتواند در آرنولد کلاسیک قهرمان شود، ولی شدم. هربار که آسیب دیدم، گفتند او نمی تواند به صحنه برگردد، ولی برگشتم. در واقع عادت کرده ام به اینکه آنچه در موردم می گویند و می نویسند، اثری روی کارم نداشته باشد. اجازه دهید این را از شما بپرسم، چرا باید کسی به خودش اجازه دهد که به فرد دیگری بگوید او نمی تواند کاری را انجام دهد؟ شما می توانید قد یک مرد، وزن او، قدرت و اینکه بازوهایش چقدر است را اندازه بگیرید، ولی چیزی که کارشناسان و منتقدان نمی توانند اندازه گیری کنند، قابلیت های درونی اوست. اینکه چقدر میل و اشتیاق او قوی است، چقدر قلب بزرگی دارد و چقدر برای رسیدن به هدفش اشتیاق و جدیت دارد. لطفا در مورد دیگران اینگونه قضاوت نکنید و حکم صادر نکنید.

 

فیل هیث: قرار نیست فقط آب پز بخورید
بهترین بدنساز حرفه ای حال حاضر روی زمین که در آخرین مسابقات المپیا برای پنجمین بار به مقام قهرمانی دست یافت و خود را لحظه به لحظه به رکورد هشت قهرمانی المپیای رونی کلمن و لی هنی نزدیک می سازد، می گوید: وقتی در برنامه غذایی می بینید که نام مرغ، بوقلمون یا هر چیز دیگری ذکر شده، به این معنی نیست که باید سینه مرغ یا بوقلمون را تنها به صورت ساده یا آب پز بخورید. برای استفاده از این مواد غذایی تقریبأ راههای بی شماری وجود دارد، بطوری که علاوه بر رسیدن به طعمی مطلوب و لذیذ نیازی هم به افزودن مقدار زیاد چربی یا کربوهیدرات نباشد. مثلأ می توانید مرغ و بوقلمون را با فلفل و ادویه های مختلف طعم دار کرده. سپس کباب کنید یا داخل فر بپزید. اگر در تلاش برای افزایش سایز هستید، نیازی نیست که غذاهایتان بیش از اندازه رژیمی باشد. در واقع این به سود شما هم نخواهد بود چون نیاز به کالری بیشتری برای رشد دارید.

 

کای گرین: پول آور من با بقیه فرق دارد
کای گرین نایب مسترالمپیا در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ که دو روز به مسابقه به مسترالمپیا امسال اسمش از لیست شرکت کننده های این رویداد مهم حذف شد، در تمرین پشت حرکت پول آور را به گونه ای متفاوت انجام می دهد: حرکاتی است که من برای پشت انجام می دهم، ولی اغلب بدنسازان انجام نمی دهند. یکی از آنها پول آور است. برای پیش خسته کردن پشتم، پول آور را در ابتدای جلسه تمرینم انجام می دهم. پول آور حرکتی است که آرنج ها در آن نقشی ندارند. حرکت را توسط دستگاه پول آور ناتیلوس اجرا می کنم یا بوسیله سیمکش با اجرای کشش سیمکش از بالا با دستان صاف و سپس انتقال به حرکات کشیدن از بالا و پارویی حرکاتی که عضلات پشت را تحت فشار می گذارند ولی همزمان بازو هم در اجرای آنها دخیل است.

 

رولی وینکلار: در نشر از دمبل های سبک استفاده کنید
رولی وینکلار، بدنساز حرفه ای هلند که به خاطر پشت بازوهای نعلی شکل شهرت زیادی دارد، به بدنسازها توصیه می کند در حرکت نشر از وزنه های سبک استفاده کنند. او دلیل توصیه اش را اینگونه بیان می کند: نقطه شروع نشر به سمت بالای سر در واقع جایی است که نقطه پایان دامنه نشر عادی به شمار می آید، یعنی وقتی دمبل ها در سطح شانه ها قرار دارد. سپس آنها را به سمت بالا سر می برید تا وقتی تقریبأ با هم مماس می شوند. باید از دمبل های سبک تری استفاده کنید، چون شما را وادار خواهد کرد عضلات را تحت انقباض حفظ کنید. کف دست های من روبه بالاست و آرنج هایم کمی خمیده. بازوهای شما در یک نیم دایره بزرگ حرکت می کند، یعنی برخلاف پرس سرشانه.

 

فواد ابیاد: کینوا را به برنج ترجیح می دهم
فواد ابیاد بدنساز حرفه ای کانادا در سفره غذایی خود تغییراتی را ایجاد کرده است: قبلأ برنج جای ثابتی در رژیم من داشت، ولی مدتی است روی کینوا تکیه دارم (کینوا یک شبه غله است که مبداء آن آمریکا جنوبی است و البته در سال های اخیر کشت تحقیقاتی آن در ایران هم آغاز شده). کینوا را به راحتی می توان با غذاهای مختلف میل کرد، هضم و جذب آسانتری دارد، ضمن اینکه می توان در بخارپز آن را آماده کرد. مقدار کربوهیدرات موجود در آن تقریبأ مشابه برنج است، ولی کینوا یک منبع کامل از پروتئین است، با حدود ده گرم در هر پیمانه، در نتیجه می توان براحتی آن را با برنج جایگزین کرد.

 

بیگ رمی: برای ریکاوری، ماساژ عمیق را امتحان کنید
بیگ رمی حجیم ترین بدنساز فعلی جهان که در دو سال گذشته بخوبی توانست خود را در جاده پیشرفت قرار دهد، به ماساژ اعتقاد خاصی دارد. این بدنساز عظیم الجثه مصری ساکن کویت می گوید حداقل یک  بار در هفته از ماساژ یا فیزیکال تراپی استفاده می کند و در طول آماده شدن برای رقابت های متسرالمپیا این تعداد از عدد یک هم عبور می کند. او با استناد به تحقیقات مختلف می گوید: ماساژهای عمیق عضلانی می تواند به ریلکس شدن عضلات و انعطاف بیشتر آنها برای تسریع ریکاوری از جلسات سخت تمرین با کاهش التهاب کمک کند، در غیر این صورت امکان ندارد که بتوانم هر روز هفته به سختی تمرین کنم. البته ماساژهای عمیق عضلانی چندان مفرح و لذت بخش نیستند و حتی گاهی باعث احساس درد و ناراحتی می شود باید اطمینان یابید که متخصص ماساژی را انتخاب کنید که در ماساژ ورزشی تبحر داشته داشته باشد و بخوبی با آناتومی ورزشکاران آشنا باشد.

 
توصیه های بدنسازان

 

بدنسازی به سبک قهرمانان رزمی

۴/۵ کیلو عضله در ۴۵ دقیقه!

افزایش حجم عضلانی پا با توصیه های لی هنی