گفت و گوی خواندنی با آقای فیزیک اسپانیا

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۳/۳۱
  • نظرات : یک دیدگاه

گفت و گوی خواندنی با آقای فیزیک اسپانیا

 

برنامه فیتنس

سرگئی: فیتنس یعنی از خود گذشتگی و قانونمند بودن

تعداد کمی از ورزشکاران و مدل های فیتنس توان کات کردن کامل عضلات خود را دارند و سرگئی کنستانس یکی از آنهاست. قهرمان فیزیک IFBB به دنبال تثبیت قهرمانی و حکمرانی اش این بار در مسابقات WBFF است. او درمدت زمانی کوتاه توانست تمامی سکوهای قهرمانی مسابقات فیزیک جهان را تصاحب کند و نام خود را به عنوان یکی از برترین های فیزیک جهان ثبت نماید. با این بدنساز پرطرفداراروپایی گفت و گویی ترتیب دادیم که خواندش خالی از لطف نیست.

 

 

سرگئی، قبل از هر چیزی دوست داریم در مورد خودت و علاقه مندی هات بدانیم و اینکه زندگی آقای فیزیک اسپانیا چگونه است؟
سرگئی: من همیشه آدم فعال و پر جنب و جوشی بودم و به همه رشته های ورزشی علاقه داشتم، اما اولین بار وقتی در سن ۱۸ سالگی وارد باشگاه بدنسازی شدم، عاشق این رشته شدم و پس از آن زیر نظر یکی از بهترین مربی های بدنسازی شروع به وزنه زدن کردم. الان خودم ازطریق برنامه های آنلاین به علاقه مندان کمک می کنم تا به هدف شان در زمینه فیتنس و تناسب اندام برسند. با چند شرکت هم به عنوان مدل فیتنس همکاری دارم. بعلاوه دارم برای مسابقات امسال آماده می شوم و هدفم قهرمان شدن درهمه آنهاست.

 

چه شد که به مسابقه دادن علاقه مند شدی؟
سرگئی: کلا خیلی اهل رقابت هستم  و دوست دارم نتیجه تلاش هایم را روی سکو به مردم نشان بدهم. سبک زندگی فیتنسی نیازمند نظم و قانون و از خود گذشتگی های زیادی است و همین باعث می شود هنگامی که روی سکو ایستاده ای احساس خیلی خوبی داشته باشی.

 

برنامه تمرینی ات به چه صورتی است؟
سرگئی: من ۵ تا ۶ روز درهفته تمرین می کنم و در جلسات اولیه هفته روی نقاط ضعفم کارمی کنم. برنامه تمرینی فعلی ام به این ترتیب است:
دوشنبه: جلوران – ساق پا
سه شنبه: سینه – پشت بازو
چهارشنبه: پشت – جلوبازو
پنج شنبه: پشت ران – ساق پا
جمعه: سرشانه و کول
شنبه: جلوران – ساق پا

 

از چه سیستم های تمرینی استفاده می کنی؟
سرگئی: از تکنیک ها و سیستم های مختلفی استفاده می کنم. مثلا دراپ ست، سوپرست و تکرارهای اضافی و کلا روش هایی که باعث می شود عضلات به ناتوانی برسد چون اینگونه بهتر به هدفم می رسم. هر ۴ یا ۵ هفته سیستم تمرینی ام را عوض می کنم.

 

برنامه تمرین هوازی ات چگونه است؟
سرگئی: من خیلی تمرین هوازی ندارم، اما معتقدم تمرینات هوازی برای سلامتی خصوصا سلامت قلب و عروق بسیارمفید هستند. چند هفته مانده به مسابقه، پس از بیدار شدن از خواب چند تمرین هوازی به صورت HIIT انجام می دهم.

 

بهترین نکاتی که در تمرین باید رعایت کرد چیست؟
سرگئی: از وزنه های مناسب استفاده کنید تا بتوانید فرم صحیح حرکات را اجرا نمایید. نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و آنها را دراولویت تمرینی تان قرار دهید تا روی استیج مسابقه بدرخشید.

 

سخت ترین تمرین برایت کدام است؟
سرگئی: وقتی نزدیک مسابقه در رژیم هستم و کربوهیدرات و انرژی پایینی دارم. همه تمرینات برایم سخت و طاقت فرسات. اما به هرحال در این مرحله مجبوری برای حفظ کیفیت عضلاتت با شدت زیاد تمرین کنی. بی شک این دوره سخت ترین مرحله در زندگی یک فیتنس کار است.

 

راز ساختن چنین بدن فیتنسی در چیست؟
سرگئی: در واقع رازی در کار نیست. همه چیز فقط رژیم غذایی خوب و سخت تمرین کردن است. باید از مواد غذایی درست استفاده کنی تا هم چربی از دست بدهی هم انرژی کافی برای تمرین کردن داشته باشی. باید آدم منظم و قانونمداری باشی تا تمریناتت را هم به درستی و به موقع انجام بدهی.

 

بطورمعمول رژیم غذایی ات شامل چه موادی است؟
سرگئی: رژیم غذایی من شامل دو بخش است. بخش اول زمانی است که می خواهم عضله سازی کنم و از کربوهیدرات ها و چربی ها بیشتر استفاده می کنم و در بخش دوم که می خواهم عضلاتم را حفظ کنم و چربی سوزی داشته باشم، مصرف کربوهیدرات ها و چربی را محدود کرده و بیشتر از پروتئین استفاده می کنم. به این ترتیب بدنم مجبور به استفاده از چربی ها برای تامین انرژی مورد نیاز برای تمرینم است.

 

مکمل ها چه جایگاهی در رژیم غذایی ات دارند؟
سرگئی: مکمل ها خیلی مهم هستند. هم در افزایش عملکردم حین تمرین و هم در ریکاوری و حفظ عضلاتم کمک بزرگی می کنند. از جنبه سلامتی هم برایم اهمیت دارند. چون باید ویتامین ها و مواد معدنی و آنتی اکسیدان های لازم را به بدنم برسانم.

 

روزانه از چه مکمل هایی استفاده می کنید؟
سرگئی: برای بحث سلامت، از ویتامین C و B و قرص های ماهی (امگا ۳ و۶ و۹) استفاده می کنم.برای عضله سازی BCAA، گلوتامین، پروتئین وی و وی ایزوله مصرف می کنم. پس از تمرین نیز از کربوهیدرات های زود جذب مثل مالتودکسترین و پیش از تمرین از کراتین، کافئین، آرژنین و سیترولین استفاده می کنم.

 

رژیم غذایی روزهای نزدیک به مسابقه ات چطور است؟
سرگئی: رژیم قبل از مسابقه خیلی سخت است، چون مستقیما روی ظاهر فرد در روزمسابقه موثر است، بنابراین روزهای خیلی مهمی هستند و باید فقط هرآنچه مورد نیاز است خورده و آشامیده شود. نه بیشتر نه کمتر.

 

در دنیای فیتنس دیگر به چه کارهایی مشغولی؟
سرگئی: سعی دارم به مردم نشان بدهم که داشتن یک زندگی فعال و قانونمند به سبک فیتنسی برای سلامت و کیفیت زندگی شان بسیارمهم است

 

چه آرزویی در زندگی یا ورزشی ات داری؟
سرگئی: بزرگ ترین آرزویم قهرمان جهان شدن است که اگرامسال نتوانم حتما سال آینده به این هدف خواهم رسید.

 

بهترین نصیحتی که تا بحال شنیدی چه بوده؟
سرگئی: اگر می خواهی کاری را انجام بدهی، آن را درست انجام بده.

 

فیتنس کار اسپانیایی