شعله چربی سوزی رو بکش بالا

شعله چربی سوزی رو بکش بالا

 

حرکات چربی سوزی با کتل بل

 

 

این تمرین ایستگاهی ۲۰ دقیقه‌ای با اثری که دارد به شما کمک می‌کند که بعد از اتمام تمرین، کالری سوزی بدن‌تان افزایش یابد.

 

برنامه تمرینی

گویلت اسکوات با کتل بل
اسکوات با پرش
اسکوات ایستا
لانچ معکوس با دمبل
تاب دادن کتل بل

 

 

۱ـ  چرا این تمرین را انجام می‌دهید؟

زمان و فضای کمی برای تمرین کردن در اختیار دارید. تجهیزات ورزشی محدودی دارید (فقط یک کتل بل یا دمبل نیاز دارید) و یا صرفا به کمی تنوع برای رها شدن از برنامه همیشگی باشگاهی احتیاج دارید.

 

 

۲ـ  چگونه کار می‌کند؟

این تمرین ایستگاهی با ترکیب کردن تمرینات مقاومتی (اسکوات با کتل بل، لانچ معکوس با دمبل) با تمرینات متابولیک (اسکوات با پرش، تاب دادن کتل بل) و یا تمرینات ایستا (اسکوات با وزن بدن)، اثر چربی سوزی بعد از تمرین را تحریک می‌کند (که با واژه علمی مصرف اکسیژن اضافه پس از تمرین EPOC شناخته می‌شود) و باعث می‌شود که متابولیسم بدن تا ساعت‌ها پس از اتمام تمرینات افزایش یابد.

 

 

حرکات ورزشی برای لاغری ران

 

 

۳ـ  دستورالعمل:

بعد از گرم کردن فعال (پویا)، هر تمرین را به مدت ۴۵ ثانیه انجام دهید، سپس به مدت ۱۵ ثانیه تا قبل از اجرای تمرین بعد استراحت کنید. زمانی که همه ۵ تمرین را کامل انجام دادید، یک دقیقه استراحت داشته باشید. تمرین را در سه راند انجام دهید.

 

۴ـ  تاب دادن کتل بل

یک کتل بل را بین پاهای‌تان نگه دارید و با عقب کشیدن باسن با حرکتی انفجاری با تاب دادن، کتل بل را تا ارتفاع چشم‌ها بالا بیاورید. در حین اجرای تکرارها، دقت کنید که از عضلات سرینی و همسترینگ کمک بگیرید، نه از کمر.

 

 

۵ـ  گوبلت اسکوات با کتل بل

یک کتل بل را نزدیک قفسه سینه، پایین‌تر از چانه نگه دارید. حرکت اسکوات را تا جایی اجرا کنید که مفاصل لگن شما پایین‌تر از مفصل زانو قرار گیرد. سپس با حرکتی انفجاری و با فشار دادن پاشنه پاها، به سمت بالا برگردید. در تمام طول حرکت بالاتنه را صاف نگه دارید.

 

 

این آموزش ها را هم ببینید:

چربی سوزی با استاندارد سلامتی

ال کارنتین روی میز کمیته فنی تناسب