مروری بر مکمل های کراتین

مروری بر مکمل های کراتین

همه چیز در باره کراتین

در این مقاله می خوانیم:
کراتین چیست؟
کراتین چگونه استفاده می شود؟
بیشتر ورزشکاران در تلاش برای دویدن دورتر، پریدن بالاتر و زنده بیرون آمدن از رقابت، به تنوعی از داروها و مکمل های افزاینده ی کارایی روی آورده اند. کراتین محبوب ترین ماده در بین این مواد است. اعتقاد بر این است که توده ی ماهیچه را افزایش می دهد و به ورزشکار کمک می کند تا به انفجاری از قدرت برسد.
بخشی از دلیل محبوبیت کراتین می تواند در دسترس بودن آن باشد. پودر کراتین، قرص ها، نوارهای انرژی، و مخلوط های نوشیدنی، بدون نسخه ی پزشک در داروخانه ها، سوپرمارکت ها، مغازه های تغذیه و در اینترنت در دسترس هستند.
اگرچه کراتین ماده ی طبیعی است، به خوبی در طولانی مدت مطالعه نشده است. محققان هنوز مطمئن نیستند که این می تواند چه اثراتی بر بدن داشته باشد، خصوصا در افراد جوان، یا چطور می تواند موثر باشد.
ویتامین ها و مکمل های آن ها به شما کمک می کند تا به اهدافتان برسید؟
کراتین چیست؟
کراتین یک ماده ی طبیعی است که به کراتین فسفات در بدن تبدیل می شود. کراتین فسفات کمک می کند تا ماده ای را بسازد که آدنوزین تری فسفات(ATP) نامیده می شود.ATP انرژی را برای انقباض ماهیچه فراهم می کند.
بدن مقداری کراتین تولید می کند که از آن استفاده می کند. کراتین همچنین از غذای سرشار از پروتئین مثل ماهی و گوشت بدست می آید.
کراتین چطور استفاده می شود؟
قبلا در دهه ی ۱۹۷۰، دانشمندان کشف کردند که استفاده از کراتین به عنوان مکمل ممکن است کارایی فیزیکی را افزایش دهد. در دهه ی ۱۹۹۰، ورزشکاران شروع به استفاده از آن کردند، و کراتین یک مکمل ورزشی محبوب شد. مطابق با مطالعات، ۸ درصد از بزرگسالان کراتین را گرفتند. مکمل ها خصوصا میان دبیرستانی ها، دانشجو ها و ورزشکاران حرفه ای، خصوصا بازیکن های فوتبال و هاکی، کشتی گیر ها و ژیمناست ها محبوب است. تخمین زده شده است که ۴۰ درصد از ورزشکاران دانشجو و بالای نصفی از ورزشکاران حرفه ای می گویند که آن ها از مکمل های کراتین استفاده می کنند.
تصور شده است که کراتین قدرت را افزایش می دهد، توده ی ماهیچه ی ضعیف را افزایش می دهد، و کمک می کند ماهیچه سریعتر در طی ورزش بهبود یابد. این تقویت ماهیچه کمک می کند ورزشکاران انفجاری از سرعت و انرژی را بدست آورند، خصوصا در طی مسابقه های کوتاه از فعالیت های شدید تر مثل بالابردن وزنه و اتوموبیل رانی ممکن است کمک کند. هرچندکه، تحقیقات علمی روی کراتین میکس شده است. اگرچه، بعضی از مطالعات دریافتند که این کمک به بهتر شدن اجرا در طی دوره های کوتاه از فعالیت ورزشی می کند، شواهدی وجود ندارد که کراتین در ورزش های استقامتی کمک می کند. تحقیقات همچنین نشان  می دهد که ماهیچه های همه به کراتین پاسخ نمی دهد، عده ای از آن استفاده می کنند و هیج مزیتی از آن را نمی بینند.

 

نکاتی در خصوص تغذیه قبل و پس از تمرین

درباره مکمل های بدنسازی

تناسب اندام

فیتنس