مکمل چاقی بدنسازی

مکمل چاقی بدنسازی

 

مکمل چاقی بدنسازی

افزایش وزن برای بدنسازان یکی از معضلات مهم و سخت در این رشته می باشد. گاهی افراد حتی با گذراندن دهها دوره رژیم افزایش وزن مختلف، قادر به کسب نتایج دلخواه نمی شوند. ما در این مبحث به معرفی و شناخت بهترین مکمل ها ی موثر در افزایش وزن خواهیم پرداخت.
همانطور که از اسمشان پیداست مکمل، کامل کننده تمرین و رژیم غذایی می باشد و نباید فراموش کرد که مصرف بهترین مکملها نمی تواند جایگزین تمرین مستمر و مواد غذایی مناسب باشد.

در مورد رژیم غذایی ویژه افزایش وزن و  تمرینات افزایش وزن در ادامه مقالاتی را برای شما عزیزان آماده خواهیم کرد

 

مکمل چاقی بدنسازی

 

مکمل های مورد نیاز:

۱-کربو پروتئین (گینر):مکمل های بدنسازی

 

کربو پروتئین

 

گینر به مکمل هایی گفته میشود که که از ذخایر پروتئین، کربوهیدرات، اسید آمینه‌های ضروری و غیر ضروری، مواد معدنی و ویتامین‌ها برخوردار می‌باشد. گینر خوب مکملی است که از پروتئین های باکیفیت تر مثل پروتئین وی تشکیل شده باشد همیچنین کربو هیدرات بکار رفته در آن سریع هضم شود و تنوع آمینو اسید ها و ویتامین ها در آن زیاد باشد

 

بهتر است در طول دوره های افزایش وزن از گینر ها با وزن بالا استفاده کنید و یا حداقل دو مکمل گینر سبک وزن برای خود تهیه کنید.

 

هر مقدار نسبت کربو هیدرات به پروتئین در یک گینر بیشتر باشد کیفیت عضله سازی آن کمتر میشود ولی در عوض وزن بیشتری را بشما میدهد اگر خیلی کمبود وزن دارید از محصولات با کربو هیدرات بالا استفاده کنید اما اگر میخواهید کمی بر وزن خود اضافه کرده و بیشتر به بهبود کیفیت عضلات خود بپردازید از مکملی با درصد پروتئین بیشتر استفاده کنید

 

از بهترین گینر های موجود در بازار جهانی  میتوان : ترومس بی اس ان ، مس تک ماسل تک ، سیروس مس اپتیموم  و سوپر مس دایماتیز را نام برد.

 

 

۲- کراتین

کراتین

در مورد کراتین قبلا زیاد صحبت کرده ایم و مقالات زیادی را در باره ی آن نوشته ایم اما چند نکته در مورد این مکمل به شما میگویم :

 

توجه به نکات زیر برای خرید کراتین  لازم است:

بهترین نوع کراتین، کراتین کریستالی حرفه ای با خلوص %۱۰۰ می باشد که بصورت کریستالی سه فیلتریست و جذب سریعی در عضلات خواهد داشت. این نوع کراتین، توان، قدرت و حجم عضلات را بالا برده و دفع اسید لاکتیک را باعث می شود و در نتیجه ریکاوری و بازسازی عضلات سریع تر صورت می گیرد.

 

کراتین خوب باید براحتی در آب حل شود و کاملا خالص و میکرو لیز شده باشد تا باعث ایجاد ناراحتی و رسوب در کلیه ها نشود

 

برترین نوع کراتین منوهیدرات میباشد اما استفاده از کراتین های ترکیبی پاسخ گویی بهتری خواهد داشت.
بهترین زمان برای استفاده از کراتین نیم ساعت قبل تمرین و بلافاصله بعد از تمرین میباشد.

 

مکمل چاقی بدنسازی

 

۳- گلو تامین

گلو تامین برای رشد عضلات

 

گلوتامین با آبرسانی بیشتر به سلول‌ها میتواند باعث افزایش حجم آنها شود و از این طریق میتواند باعث کاهش زمان ریکاوری تمرینات، آسیب دیدگی‌ها و زخم‌ها شود.هنگامی که حجم سلول‌ها با مصرف این آمینو اسید مهم افزایش پیدا میکنند آنها میتواند به شکل بسیار کارامد تری آسیب‌های وارد به ماهیچه‌ها از طریق انجام تمرینات سخت و یا مصدومیت‌ها را ترمیم کنند.

 

این محصول باعث خواهد شد تا آب و املاح در سلول های عضلانی شما ذخیره شده و در نتیجه هر جه بهتر  بتوانید بر وزن و کیفیت عضلات خود بیفزارید.
حتما بخوانید  امگا ۳ را فراموش نکنید

 

۴- آمینو اسید های شاخه ای :

آمینو اسید های شاخه ایبه تازگی تمامی نکات مربوط به بی سی ای ای را در سایت نسل آهن بررسی کرده ایم

آمینو اسید های شاخه ای یکی از بهترین مواد برای افزایش انرژی در قبل از تمرین میباشند همچنین این آمینو ها غذای اصلی عضلات شما میباشند پس با مصرف این مکمل درست قبل از  هر تمرین انرژی خود را تامین کنید و هم عضلاتتان را برای رشد چند برابری تقویت کنید.

 

مکمل چاقی بدنسازی

 

۵-مولتی ویتامین ها :

 

مولتی ویتامین ها

بررسی خواص منحصر به فرد و بی نظیر هر کدام از ویتامینها نیازمند مقاله ای کاملا مجذا و مخصوص می باشد. ولی به طور خلاصه می توان گفت: افزایش وزن و بهبود افزایش جذب غذا اصلی ترین کمکیست که به شما خواهند کرد. آرامش اعصاب و عملکرد بهتر مغز، افزایش نشاط و شادابی، جلوگیری از ترکیدگی پوست در هنگام افزایش وزن و… از دیگر فواید قابل ذکر ویتامینها می باشد. و اینها می توانند بهترین دلیل و مشوق ما در استفاده مناسب و کافی این مواد در رژیم غذاییمان باشند.