نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه‌های تمرینی و علمی

نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه‌های تمرینی و علمی

 

۱ـ پیاده روی بانشاط

 

تحقیقات بدنسازی

تحقیق تازه‌ای گزارش کرده افرادی که تمرین کم‌شدتی داشتند – به فرم پیاده روی تفریحی بدون افزایش چشمگیر ضربان قلب یا سرعت تنفس – بالاترین سطح نشاط را تجربه کردند و کمترین سطح افسردگی. کسانی که فعالیت سخت‌تری داشتند – با افزایش قابل توجه ضربان قلب و تنفس – نتایج خاصی در این زمینه کسب نکردند، نه مثبت و نه منفی.

 

 

۲ـ سودا و آسیب مغزی

 

آسیب های مغزی در بدنسازی

 

دو مطالعه انجام شده در دانشگاه بوستون نشان داد فروکتوزی که به طور معمول در نوشابه‌ها یافت می‌شود، می‌تواند به مغز آسیب برساند و نوشابه‌هایی که حاوی قند مصنوعی هستند هم می‌توانند احتمال بروز سکته و فراموشی را افزایش دهند.

 

 

۳ـ اجتناب از گلوتن برای سلامتی قلب مضر است

 

بدنسازی و آسیب های مغزی

 

مطالعه‌ای از دانشگاه کلمبیا، به بررسی دقیق داده‌های به دست آمده از پرستاران و متخصصان زمینه سلامتی پرداخت (با مرور مطالعاتی از سال ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۰) و کشف کرد رژیم‌های کم گلوتن، سودی برای سلامتی قلب در افرادی که به بیماری سیلیاک مبتلا نیستند (بیماری که شامل حساسیت به گلوتن است)، نداشته و حتی می‌تواند باعث آسیب آنها شود به دلیل حذف غلات دارای سبوس کامل که برای قلب مفید است.

 

 

ضمناً افرادی که مصرف گلوتن خیلی کمی داشتند، دچار نرخ مشابهی از بیماری‌های قلبی شدند در مقایسه با کسانی که گلوتن زیادی مصرف می‌کردند. بر اساس این نتایج، محققان ذکر کردند پایبندی محض به رژیم‌های کم‌گلوتن، برای ارتقای سلامتی قلب، به نظر کارایی مثبتی ندارد.

منبع: مجله فلکس – آگوست ۲۰۱۷
هفته نامه البرز

 

 

 

این مقالات را هم ببینید:

بهترین برنامه اسکوات برای افزایش قدرت

تحقیقات جدید بدنسازی در زمینه تمرین