نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه تغذیه

نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه تغذیه

 

تغذیه بدنسازی

۱ـ هشت وعده کافیست

مطالعه‌‌ای تازه گزارش کرده مصرف هشت وعده میوه و سبزیجات در روز، باعث حفظ سلامت شما خواهد شد.
برای سال‌های زیادی مادرانتان به شما می‌گفتند چقدر مصرف میوه و سبزیجات به سودتان است ولی شاید توصیه آنها را جدی نمی‌گرفتید. حالا بر اساس مطالعه جامع تازه‌ای در دانشگاه علم و تکنولوژی نروژ، گزارش شده مصرف ۸۰۰ گرم میوه و سبزیجات در روز – که معادل هشت وعده به شمار می‌آید – ریسک مرگ زودرس را به یک سوم می‌رساند، و ریسک بیماری قلبی را به حدود یک چهارم. پس از مصرف کافی میوه و سبزیجات از جهت شرایط تولید و پرورش بسیار مهم است.

 

 

۲ـ کمتر بخورید برای این که بیشتر عمر کنید

مطالعه تازه‌ای در دانشگاه یانگ بیرمنگام نشان داد در موشهایی که غذای کمتری می‌خورند، فعالیت ریبوزوم کمتر است؛ عملکرد مولکولی که باعث تولید پروتئین در سلول‌ها می‌شود. دلیلش این است که وقتی غذای کمتری خورده می‌شود، ریبوزومها ناچار نیستند زمان زیادی را به تولید پروتئین اختصاص دهند، در عوض زمان بیشتری برای ترمیم خودشان در اختیار دارند، درنتیجه کمک می‌شود به کند شدن روند پیری.

 

 

۳ـ صرف غذای رستوران‌ها را کاهش داده و بیشتر غذای خانگی بخورید

مطالعه تازه‌ای از مرکز سلامت عمومی دانشگاه واشنگتن تأیید کرده هرچه بیشتر غذاهای خود را در خانه تهیه کنید، تغذیه سالم‌تری خواهید داشت. نتایج نشان داده کسانی که سه بار در هفته در خانه غذا می‌خورند، به طور متوسط امتیاز ۶۷ دارند از ۱۰۰ امتیاز،از جهت مقیاس تغذیه سالم در حالی که کسانی که شش بار در هفته در خانه غذا می‌خورند به طور متوسط امتیازشان ۷۴ است. نتیجه نهایی این که هرچه کمتر به غذاهای رستورانها تکیه کنید، می‌توانید آسان‌تر سلامت خود را حفظ کنید.

 

 

۴ـ اثر سبزیجات و میوه‌ها بر تقویت ذهن

تحقیق تازه‌ای از دانشگاه اوتاگو نیوزیلند کشف کرده خوردن مقدار زیادی محصولات گیاهی، نه تنها کمک می‌کند به کاهش وزن و تقویت قلب، بلکه سلامتی کلی بدن شما را بهبود داده و همچنین می‌تواند کمک کند به بهبود شخصیت و خلق و خویتان در زندگی روزمره. همچنین افراد شرکت کننده، افزایش انگیزه و انرژی را هم گزارش کردند.

 

 

۵ـ غلات کامل سیستم ایمنی را تقویت می‌کند

کسانی که در رژیم خود غلات کامل می‌خورند، دارای سطح بالاتری از اسیدهای تولید شده توسط باکتری‌های مفید هستند و مقدار کمتر از اسیدهایی که توسط باکتری‌های التهاب زا تولید می‌شوند، بر اساس مطالعه روی ۸۱ نفر که نتایج آن در ژورنال تغذیه بالینی آمریکا منتشر شده.
منبع: مجله Muscle & Fitness – می۲۰۱۷
منبع: هفته نامه البرز