نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه‌های تمرینی و علمی

نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی در زمینه‌های تمرینی و علمی

 

۱ـ تکرارهای منفی با وزنه‌های سنگین

 

انواع سیستم های تمرینی در بدنسازی

 

مطالعه‌ای از دانشگاه یاواسکیلا فنلاند دریافت بخش منفی تکرارها اهمیت بیشتری برای افزایش قدرت دارد. محققان افرادی را به دو گروه تقسیم کردند، در یک گروه تأکید بیشتری بر بخش اکسنتریک تکرارها وجود داشت و گروه دیگر تمرینات با وزنه را به صورت سنتی اجرا می‌کردند، به مدت ۱۰ هفته. هر دو گروه دو بار در هفته تمرین با وزنه داشتند با حداقل ۴۸ ساعت استراحت بین هر جلسه.

 

گروه متمرکز بر بخش اکسنتریک تکرارها، از ۴۰ درصد بار سنگین‌تر در طول فاز منفی هر تکرار استفاده می‌کردند. این گروه افزایش قدرت و استقامت چشمگیرتری را به دست آوردند نسبت به افرادی که به طور سنتی تمرین می‌کردند، و افزایش قدرت پیوسته‌ای در طول ده هفته را تجربه کردند، در مقایسه با گروه دیگر که در هفته پنجم به بن‌بست رسیدند.

 

 

۲ـ ارتباط پله و کافئین!

 

قرص کافئین داروخانه

محققان دانشگاه جورجیا دریافتند ۱۰ دقیقه بالا پایین رفتن از پله‌ها با سرعت متوسط، کارایی بیشتری دارد برای افزایش سطوح انرژی افراد، در مقایسه با مصرف ۵۰ میلی گرم کافئین. که تقریباً مقدار کافئینی است که در نتیجه مصرف نصف فنجان قهوه یا ۳۵۰ سی سی سودا در اختیار بدن قرار می‌دهید.

 

 

۳ـ امواج نشاط آور

برنامه تمرینات هوازی

 

 

بر اساس مطالعه‌ای در دانشگاه هایلند نیومکزیکو، امواج فشاری که در زمان راه رفتن تولید می‌شود، امواجی را به عروق ارسال می‌کند که به طور چشمگیری تنظیم شده است و می‌تواند باعث افزایش جریان خون به سمت مغز شود. دانشمندان کشف کردند حتی اگر با گام‌های آهسته حرکت کنید در طول راه رفتن، در مقایسه با دویدن، امواج بزرگ‌تری تولید می‌شود که جریان خون را به مغز تقویت می‌کند، و این باعث بهینه سازی عملکرد مغز شده و احساس نشاط در شما ایجاد می‌کند.

 

 

۴ـ چغندر برای تقویت توان مغز

 

چغندر در بدنسازی

 

محققانی از دانشگاه ویک فارست ۲۶ فرد را تحت بررسی قرار دادند که در سنین ۵۵ سال و بالاتر قرار داشتند. بدون فعالیت بدنی منظم و دچار فشار خون بالا، و به انها آب چغندر یا نوشیدنی بی‌اثری داده شد. در این مطالعه کسانی که مکمل آب چغندر – که تقویت کننده سطوح نیتریک اکسید است – را قبل از تمرین دریافت کرده بودند، بهبود عملکرد مغز را تجربه کردند، عملکردی مشابه مغز افراد جوان‌تر، در مقایسه با گروهی که تمرین کردند ولی بدون دریافت آب چغندر.
۵ـ ۷۰ درصد
این سهم سدیم دریافتی افراد در نتیجه مصرف غذاهای آماده، در کشورهای صنعتی است، بر اساس مطالعه منتشر شده در ژورنال جریان خون.
منبع: مجله فلکس – آگوست ۲۰۱۷
هفته نامه البرز