نکات طلائی در پرورش اندام

نکات طلائی در پرورش اندام

 

بهترین روش بدنسازی

۱- کسانی که در سال های اولیه تمرینات خود به سر می برند با حرفه ای ها تفاوت دارند به طوری که باید نخستین هدف خود را ساختن حجم عضلانی پایه قرار دهند و نگران شکل و فرم عضله نباشند زیرا بعد از حجم عضلانی می توان به آن شکل و فرم داد. هر چه بدن و عضلات بزرگ تر باشند شکل دادن و ایجاد خطوط تفکیک کننده عمقی در آن ساده تر می شود.

 
۲- دانستن دامنه مؤثر و کامل حرکات بسیار مهم است چرا که بعضی از عضلات مثل عضله جلوبازو غالبأ به حرکاتی که در دامنه مؤثر انجام می شود سریع تر پاسخ می دهد و برخی مثل عضلات زیربغل در دامنه کامل حرکت پرورش می یابند.

 
۳- در تمرینات سعی کنید که عضله اصلی که مورد نظر شماست (مثل عضله سینه در پرس سینه) قبل از عضلات کمکی (مثل پشت بازوها در پرس سینه) به ناتوانی برسند.

 
۴- عضله زمانی رشد می کند که قدرت افزایش می یابد و قدرت زمانی افزایش می یابد که در زمان تمرین اصل اضافه بار رعایت گردد یعنی امروز نسبت به جلسه قبل مقدار وزنه خود را افزایش دهید (با رعایت فاکتورهایی مثل تغذیه و استراحت).

 
۵- مصرف مکمل های بدنسازی دارای کلسیم تأثیری در تقویت دراز مدت استخوان ها ندارد. در تحقیقاتی که در همین زمینه در نشریه اینترنتی طب انگلیس موجود است نشان داده که دریافت کلیسم اضافی تأثیر قابل توجهی در افزایش تراکم استخوانی ندارد. به جای استفاده از این مکمل ها از روش هایی مثل قرار گرفتن در معرض نور خورشید و مصرف روغن ماهی و میوه و سبزی بیشتر استفاده شود.

 
۶- تنها چیزی که در هضم غذا تأثیر دارد غیر از عوامل دستگاه گوارشی، استرس است پس سعی کنید هنگامی که عصبی هستید با نگرانی، غذا مصرف نکنید. ابتدا، آرام باشید و سپس غذا مصرف کنید.

 
۷- پروتئین های کامل شامل ۱۰-۸ نوع آمینواسید ضروری هستند. ولی پروتئین های ناقص شامل این آمینواسیدها نیستند. بدن یک سیستم بسیارعالی برای تبدیل پروتئین های ناقص مثل پروتئین های غلات به پروتئین های کامل دارد.

 
۸- بدن انسان پروتئین های ضروری را که کم دارد ازمحل ذخیره برداشت می کند. پس سعی کنید که بدن کمتر نیاز به استفاده از ذخایر پروتئینی داشته باشد.

 
۹- گرفتگی عضله چیست؟ از مهم ترین دلایل آن ریشه های عصبی و روانی است، مثل این که فشاری که در تمرین به یک عضله وارد می شود می تواند به گرفتگی شدید عضله منجر گردد. و همین طور اگر ورزشکاری پیوسته در استرس و ناآرامی باشد در خطر گرفتگی عضله است.

 

۱۰- راه حل مقابله با گرفتگی عضله عبارت است از:
۱- داشتن روحیه خوب، بدون استرس ۲- عدم افراط در تمرین ۳- گرم نمودن عضلات قبل تمرین ۴- قبل تمرین آب بنوشید زیرا آب به عضلات اجازه می دهد در برابر فشار انعطاف بیشتری نشان دهند. کسانی که کمتر نوشیدنی مصرف می کنند مدام دچار گرفتگی عضله می شوند. ۵- فشار بیش از اندازه به عضلات نیاورید ۶- سرد کردن عضلات پس از تمرین ۷- استراحت کافی

 

پرورش اندام

 

تقویت عضلات میان تنه با یک ابزار جدید

بررسی محصول کربوپروتئین کینگ مس ایکس لارج

آموزش بدنسازی