۱۰۰۱ نکته در مورد بدنسازی و فیتنس

۱۰۰۱ نکته در مورد بدنسازی و فیتنس

فیتنس و بدنسازی

از این به بعد قصد داریم با همراهی علی فرانکی، دانش آموخته مهندسی عمران، کارشناس شبکه ورزش و مربی بدنسازی، ایروبیک، اسپینینگ، آمادگی جسمانی و XRT که سابقه قهرمانی بادی کلاسیک و فیتنس را هم دارد و هم اکنون به عنوان مربی بدنسازی تیم فوتبال باشگاه فرهنگی ورزشی ستارگان هنر ایران فعالیت دارد با ۱۰۰۱ نکته در کنارتان باشیم.
دراین مبحث، همکار جدیدمان که اتفاقأ در صنعت مدلینگ هم دستی بر آتش دارد، خیلی خلاصه به نکاتی اشاره خواهد کرد که کاربردی و کلیدی  است. با ۱۰۰۱ نکته تناسب همراه باشید.

 

قبل از هر چیز باید یادآوری کنیم ورزش را از سنین کودکی به عنوان یک فرهنگ نه اجبار به کودکان مان تفهیم کنیم. این مسئله باعث می شود تا فرد ورزش را به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از زندگی خود دنبال کند.

 

 

در بهترین حالت سعی کنید محلی را برای ورزش انتخاب کنید که به علاوه بر دارا بودن شرایط استاندارد، به محل سکونت یا محل کارتان نزدیک باشد. طولانی بودن مسیر، ترافیک شدید و خستگی ناشی از کار روزانه، موجب اختلال در برنامه ریزی شما می شود.

 

 

مقدمات حضور در مکان ورزشی مورد نظر خود را فراهم کنید. همانطور که پیشتر اشاره شد این امر نیاز به همان پیش مطالعه و تحقیق پیرامون ورزش مورد علاقه شما را دارد. به عنوان مثال، آگاهی از پوشش مناسب به روند پیشرفت ورزشی شما کمک خواهد کرد.

 

 

شناخت کامل از عملکرد علمی و همچنین اخلاقی مربی، ارتباط متقابل و حضوری و همچنین بررسی و مشاهده نتایج حاصل از آن دوره آموزشی نکته ای است که نباید هرگز آن را دست کم گرفت.

 

 

اگر دوست دارید فرزندتان مثل شما ورزشکار باشد، سعی نکنید در انتخاب رشته ورزشی، سلیقه خود را اعمال کنید، بلکه باید بستری را فراهم کنید تا او خود ورزش مورد علاقه اش را انتخاب کند. فرزند یک فوتبالیست الزاما نباید فوتبالیست باشد شاید در رشته دیگری موفق تر و دارای عملکرد بهتری باشد.

 

 

در انتخاب ورزش نیازاست که فرد قبل از شروع به ورزش مورد نظر، درباره آن تحقیق کند، چرا که ممکن است در ادامه با خصوصیات فردی و حتی شرایط زندگی فرد مطابقت نداشته که در این صورت این امر خیلی زود باعث دلزدگی و سرخوردگی او خواهد شد.

 

 

برای سنین پایین تر خانواده علاوه بر درنظر گرفتن یک محیط ورزشی (باشگاه، استخر، زمین فوتبال و…) امکانات استاندارد، حتما از سلامت محیط ورزشی و همچنین افراد شاغل در آنجا چه مربی و چه پرسنل اداری و اجرایی آن محیط اطمینان کامل حاصل کنید.

 

 

رسیدن به بهترین شرایط مستلزم سپری کردن قدم به قدم و طی مراحل از مبتدی به شرایط مطلوب و آرمانی هیچ راه میان بر و سریعی برای طی این مسیر وجود ندارد که باعث به خطر افتادن بالاترین  اولویت ورزشی تان که همان سلامتی است، نشود.

 

 

شک نکنید که یار تمرینی و همپای صمیمی ورزشی به روند روبه پیشرفت شما کمک خواهد کرد. سعی کنید همیشه فرد آماده تر و مصمم تری را برای این همپایی انتخاب کنید.

 

موضوع مهمی که نباید آن را فراموش کنید، بحث تشویق و تنبیه است. توجه داشته باشید که امر تشویق و تنبیه سازنده ومنطبق بر اصول اخلاقی و آموزشی باشد.

 

 

ورزش در کنار تغذیه مناسب و استراحت کافی و رعایت نکاتی خاص موجب شادی و سلامتی روح و روان می شود.