۱۰۰۱ نکته

۱۰۰۱ نکته

 

برنامه بدنسازی کای گرین

 

اگر جزو افرادی هستید که به دنبال اضافه کردن حجم عضلات تان هستید به جای تمرین اول وقت، زمان تمرین خود را بعد از خوردن چند وعده غذایی قرار دهید.

دقت داشته باشید انرژی تمرین شما از کربوهیدرات ها حاصل می شود، پس مصرف کربوهیدرات های زود هضم یا پیچیده می تواند موجب فراهم ساختن سوخت تمرین شما شود. بهتر است قبل از تمرین، باک سوخت خود را برای انجام یک تمرین با کیفیت پر کنید.

اگر ناچارید صبح زود تمرین کنید سعی کنید یک ساعت قبل از تمرین تان یک غذای سبک بخورید.

عضلات شش تکه شکم در راستای پیروی از یک برنامه صحیح غذایی در کنار انجام تمرینات هوازی حاصل می شود، پس اگر می خواهید یک شکم عضلانی داشته باشید مهم تر از حرکات تمرینی داشتن یک برنامه غذایی در کنار ورزش هوازی است.

دقت داشته باشید به کار گرفتن لوازم کمک ورزشی همانند کمربند، زانوبند و بند لیفت و… به ایمنی شما کمک خواهد کرد.

یادتان باشد بعد از اتمام تمرین خوردن یا نوشیدن چیزی که ترکیبی از پروتئین و کربوهیدرات باشد برای شما بسیار مهم است.

یک وعده تمرینی شما باید شامل ۱- تغذیه ۲- نرمش و گرم کردن ۳- تمرین ۴- حرکات کششی آخر تمرین ۵- وعده غذایی بعد از تمرین باشد. پس پرداختن به تمامی موارد باعث رسیدن شما و بهره مندی از روز تمرینی تان می شود.

اگر ورزشی برای شما جدید است یا بعد از مدتی، فعالیت قدیمی را مجددأ می خواهید از سر بگیرید، نیاز نیست با شدت قبلی یا فشار بالا شروع کنید. بهتر است خیلی به خود سخت نگیرید و کم کم فشار تمرینات خود را بالا ببرید.

با خودتان رو راست باشید و سعی کنید بلند پروازی های واقع بینانه ای داشته باشید.

افراط در ورزش یا رژیم غذایی می تواند شما را از زندگی ورزشی دور کند. دقت داشته باشید اولین هدف ورزش، سلامتی و نشاط است که به این خاطر باید سعی داشته باشیم طوری ورزش کنیم که همیشگی باشد نه مقطعی.

از مصرف آب در بین تمرینات دوری نکنید. سعی کنید طوری آب بنوشید که قبل از اینکه احساس تشنگی به شما دست داده باشد آب نوشیده باشید. بهترین نوشیدنی هنگام تمرین آب است.

گول تبلیغات محصولات چاقی یا لاغری را نخورید. تنها راه شما پرداختن به یک زندگی سالم است که بدون ورزش و تغذیه سالم امکان پذیر نیست.

نکاتی در مورد بدنسازی

 

لطفأ بی خیال تمرین با وزنه نشوید!

۱۵ سیستم پیشرفته تمرینی