۱۵ نکته فیتنسی

۱۵ نکته فیتنسی از CR7

 

فیتنس و رونالدو

کریس رونالدو ستاره درخشان تیم فوتبال رئال مادرید در این مقاله درباره کلیدهای سلامتی و آمادگی جسمانی خود توضیحاتی می دهد. او مرد سال فوتبال جهان شد وعلاقمندان به ورزش می دانند که چه فیزیک آماده ای دارد. بعضی ها او را آماده ترین و فیت ترین فوتبالیست جهان می دانند و الگویی برای هزاران نوجوان در اقصی نقاط جهان است. از گرم کردن تمرینی گرفته تا انتخاب غذایی مناسب و گوش دادن به موسیقی، رونالدو در قالب ۱۵ نکته بسته پیشنهادی سلامت و آمادگی جسمانی خود را معرفی می کند.

۱-  یاد بگیرید که ذهن را مثل بدن تمرین دهید. قدرت ذهنی به اندازه توان فیزیکی مهم است و کمک می کند تا به اهداف خود برسید.
۲- انگیزه خود را حفظ کنید و به برنامه متعهد بمانید. این نکته بسیار کلیدی است که منظم باشید. برای من فضایی جهت ساده سازی وجود ندارد، بنابراین باید خیلی جدی باشم.
۳- اهداف مربوط به خودتان را مشخص کنید. این کار کمک می کند تمرکزتان درست شود و در جهت موضوعی خاص کار و تلاش کنید.
۴- تمرین کردن با یار تمرینی روش خوبی برای اضافه کردن رقابت در تمرین است که کمک می دهد خودتان را تحت فشار قرار دهید. اگر با کسی تمرین می کنید که همسطح شماست، بنابراین می توانید همدیگر را وادار به کار بیشتر کنید.
۵- خواب کافی برای بهره گیری کامل از تمرینات واقعأ مهم است. من خیلی زود به رختخواب می روم و صبح زود هم بیدار می شوم بویژه روزهای قبل از مسابقه ام. خواب کمک می کند عضلات ریکاوری شوند و این خیلی مهم است.
۶- گرم کردن درست باعث می شود که از آسیب دیدگی جلوگیری شود. در تمرین ما چند دور دویدن، حرکات کششی و تمرینات هوازی جهت گرم کردن انجام می دهیم.
مطمئن شوید که در جریان گرم کردن کاری مشابه تمرین انجام می دهید، حتی اگر دویدن در باشگاه است یا گرم کردن روی دوچرخه و تردمیل.
۷- من ترکیبی از تمرین هوازی (دویدن و حرکات قایقی) و تمرینات وزنه را توصیه می کنم تا تمامی نواحی بدن هدف قرار بگیرند و قدرت و استقامت موازی با هم تقویت شوند. این روش کمک می کند تا تمرین هم جالب باشد.
۸- شدت بالا مهم است تا پمپاژ خون درستی اتفاق بیافتد و استقامت افزایش یابد. ما تمرینات سرعتی زیادی انجام می دهیم که می توان از آن در برنامه های تمرینی باشگاه یا خارج باشگاه استفاده کرد. سعی کنید در هر برنامه تمرین از آنها استفاده کنید.
۹- تمرینات هوازی کلیدی هستند برای افزایش استقامت و تحمل و همچنین کم چرب نگهداشتن بدن. سعی کنید دوره های تمرینی ۳۰ دقیقه ای داشته باشید و زمانی که قوی تر شدید تعداد جلسات را افزایش دهید.
۱۰- برنامه هایی را اجرا کنید که قادر به انجام آن هستید؛ مثل تمرین شکم درست اول صبح بعد از بیدار شدن.
۱۱- یک تمرین خوب باید با رژیم درست ترکیب شود. من رژیم پرپروتئین دارم با مقدار زیادی کربوهیدرات های کامل، میوه و سبزیجات. البته من هیچ وقت سراغ شیرینی جات نمی ورم.    عاشق ماهی هستم ولی استیک هم زیاد می خورم به همراه بشقاب سالاد.
۱۲- مطمئن شوید که به اندازه کافی آب می نوشید. نوشیدن آب مهم است.
۱۳- منظم غذا بخورید. اگر منظم تمرین دارید مهم است که سطح انرژی بدن را بالا نگهدارید و به بدن خود سوخت برسانید تا بازدهی بالاتری داشته باشند. گاهی اوقات تا ۶ وعده غذایی کوچک در طول روز مصرف می کنم و مطمئن می شوم که انرژی کافی برای انجام تمرینات در سطح بالا را دارم.
۱۴- گوش دادن به موزیک های مورد علاقه جزو کارهای روتین شده روزانه ام است. موزیک کمک می کند تمرکزتان بیشتر شود، انگیزه بگیرید و بهترین تلاش خود را انجام دهید.
۱۵- آرام و ریلکس باشید. تمرین و جلسات کار فیزیکی مهم هستند، اما داشتن یک زندگی ریلکس کمک می کند تا بتوانید به لحاظ فیزیکی و روانی بهترین باشید. من فرصت آزادم را با خانواده و دوستانم می گذرانم که باعث می شود در وضعیت روحی مثبتی قرار بگیرم.

 

جهت اطلاعات بیشتر در مورد برنامه بدنسازی کلیک کنید