بهترین مکمل بدنسازی

بهترین مکمل بدنسازی

 

 

بهترین مکمل های بدنسازی

 

همه شما به خوبی میدانید مصرف مکمل ها باعث تقویت بهتر عضلات شما می شود.تنوع در مکمل ها بسیار بالاست و کمپانی های بسیار زیادی اقدام به تولید مکمل های بدنسازی کرده اند در حدی که وقتی شما به فروشگاه مکمل های ورزشی مراجه می کنید از تنوع آنها سردر گم خواهید شد.

 

 

باید به این نکته توجه داشته باشید که هر مکملی را باید در زمان خاصی استفاده کرد مثلا بعضی مکمل ها قبل تمرین و بعضی ها بعد از تمرین استفاده می شوند.به همین منظور نیازی نیست که تنوع زیاد مکمل ها باعث سردر گمی شما شود.در این مقاله شما را با ۹ مکمل بدنسازی آشنا خواهیم کرد.این ۹ مکمل در بین ورزش کاران رشته بدنسازی بیشتر از همه استفاده می شود و محبوبیت خواصی در بین ورزشکاران دارد

 

 

 

اما آیا بهترین مکمل بدنسازی کدام است؟

 

۹ مکمل برتر

 

 

۱- چهار مرتبه در روز گلوتامین مصرف کنید .

 

مکمل گلوتامین

 

بسیاری از بدنسازان گلوتامین مصرف می‌کنند ولی اغلب آن‌ها آنقدر که باید از این مکمل استفاده نمی‌کنند . ما گلوتامین را به عنوان یکی از موثرترین مکمل‌ها به شمار می‌آوریم تاثیر آن شاید در ابتدا چندان محسوس نباشد و بیشتر به تقویت گوارش سیستم ایمنی کمک می‌کند ولی سرانجام آثار آن را بر تسریع ریکاوری و فشار ناشی از تمرین حس می‌کنید .

 

 

 

بهترین مکمل بدنسازی

 

۲- قبل و پس از تمرین از کراتین استفاده کنید .

کراتین را می‌توانید در هر زمانی از روز میل کنید ولی موثرترین زمان برای مصرف آن قبل و پس از تمرین و به همراه پروتئین و کربوهیدرات است .
تحقیقات تایید کرده اند کسانی که در این زمان‌ها از کراتین استفاده می‌کنند مقدار رشد عضلانی و افزایش قدرت بیشتری را تجربه می‌کنند نسبت به کسانی که در دیگر زمان‌های روز از آن استفاده می‌کنند .

 

 

۳- هر روز یک عدد مولتی ویتامین و مینرال مصرف کنید

مولتی ویتامین

 

 

محدودیت‌های رژیم بدنسازان اغلب باعث می‌شود تا آن‌ها تمام ویتامین‌ها ، مینرال‌ها و ریز مغذی‌های مورد نیاز را دریافت نکنند به خصوص اگر به مصرف میوه و سبزیجات اهمیت کافی ندهند ازآنجایی که بدنسازان نیازهای غذایی بیشتری نسبت به افراد عادی دارند مصرف روزانه یک عدد مولتی ویتامین و مینرال می‌تواند شما را مطمئن کند از این که تمام ریز مغذی‌های مورد نیاز برای رشد بهینه را در اختیار بدن قرار داده‌اید .

 

 

۴- از ویتامین‌های e و c استفاده کنید .

 

ویتامین ای در بدنسازی

 

در میان تمام ویتامین‌ها ویتامین‌های c و e مهمترین آن‌ها به حساب می‌آیند هر دو اینها آنتی اکسیدان‌های قوی هستند که با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و کمک می‌کنند به ریکاوری بهتر پس از تمرین .روزانه ۱ تا ۲ گرم ویتامین c و ۴۰۰ تا ۸۰۰ واحد ویتامین e مصرف کنید .

 

 

۵- از مکمل جادویی zma بهتر استفاده کنید

 

مکمل zma

 

مکمل zma تشکیل شده است از ویتامین ب۶،منیزیم و روی.در تحقیقاتی که بر روی این مکمل انجام شده است نشان میدهد که این مکمل می تواند به خوبی باعث افزایش ترشح هورمون تستسترون شود.و در نتیجه ترشح هورمون تستسترون شما شاهد افزایش حجم عضلات و افزایش قدرت عضلات خواهید بود.مکمل zma را بهتر است که شب قبل از خواب استفاده کنید

 

 

۶- اهمیت مصرف روغن ماهی را به یاد داشته باشید .

کپسول روغن ماهی

مصرف ۱ تا ۳ گرم روغن ماهی دو بار در روز به همراه وعده‌های غذایی یکی از هوشیارانه ترین کارهایی است که یک بدنساز می‌تواند انجام دهد . روغن ماهی نه تنها مزایایی برای سلامت قلب شما دارد بلکه ریکاوری مفاصل را بهبود می‌دهد چربی سوزی را تقویت می‌کند و به رشد عضلات هم کمک می‌کند .

 

 

۷- آمینو اسید های شاخه‌دار

آمینواسیدهای شاخه‌دار bcaa شامل سه آمینو اسید لیوسین ، ایزولیوسن و والین مهمترین آمینواسیدها برای ریکاوری و رشد عضلات هستند . به این دلیل که تولید پروتئین در عضلات را تقویت می‌کنند و حتی باعث کاهش سطوح هورمون کاتابولیک کورتیزول می‌شوند ۵ تا ۱۰ گرم bcaa هنگام صبح قبل و پس از تمرین مصرف کنید .

 

 

۸٫ جریان خون را تقویت کنید .

مکمل نیتریک اکسید دارای آرژنین است و به همین دلیل می تواند در افزایش حجم خشک عضلات و افزایش قدرت خیلی موثر باشد.مکمل نیتریک اکسید به افزایش خون رسانی بهتر و بیشتر به عضلات کمک می کند
وقتی جریان خون به عضلات بیشتر می شود این خود باعث می شود که اکسیژن و مواد مغذی و حتی هرمون های آنابولیک بهتر به سمت عضلات سرازیر می شود

و این خود باعث می شود که ورزشکار بسیار شدیدتر تمرین کند و ریکاوری بهتری را تجربه خواهد کرد و در نتیجه میتواند شاهد رشد بهتر عضلات باشد.وقتی که شما از نتریک اکسید استفاده می کنید تقریبا در هر بار که استفاده می کنید تقریبا ۵ گرم آرژنین در اختیار عضلات شما قرار می دهد

 

 

 

بهترین مکمل بدنسازی

۹- از قدرت کافئین استفاده کنید.

 

مکمل کافئین

 

اگر میخواهید قدرت عضلانی بیشتری داشته باشید و در بین تمرین احساس خستگی نکنید تقریبا ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم کافئین می تواند این کار را برای شما انجام بدهد.همچنین کافئین درد عضلانی و کوفتگی عضلانی را به خوبی کاهش می دهد.در تحقیقاتی که انجام شده نشان می دهد که استفاده از کافئین مانند قهوه قبل از تمرین تاثیر بسزایی در افزایش قدرت عضلات دارد.