ترکیب بتاآلائین و کراتین

ترکیب بتاآلائین و کراتین

 

 

بتا آلانین اپتیموم

 

اگر می‌خواهید مثل قهرمانان تمرین کنید باید انرژی لازم را در اختیار عضلات خود قرار دهید. یکی از موثرترین ترکیب‌ها در بین مکمل‌های قبل از تمرین می‌توان به کراتین و بتاآلائین اشاره کرد. از نقطه نظر ساخت عضلات، قدرت و توان این ترکیب جزء بهترین‌ها است و مزایای فراوانی دارد. برای تازه کارها کراتین برای تامین انرژی سلولی و انقباضات آن ضرورری است. از نقطه نظر بیوشیمی کراتین واکنش‌های لازم شیمیایی برای انقباض عضلات را فراهم می‌کند. بدون حضور مقادیر لازم کراتین در سلول‌های عضلانی، عضلات به سرعت خسته خواهند شد. خوشبختانه مکمل‌سازی کراتین به برطرف کردن این موضوع کمک شایانی خواهد کرد و سوخت لازم را برای عضلات به منظور پمپ قوی‌تر و رشد بهتر فراهم می‌کند.

 

بتاآلائین آمینواسیدی است که مانند کراتین به انقباض عضلات کمک کرده و خستگی را به تعویق می‌رساند. زمانی که از بتاآلائین به عنوان مکمل استفاده می‌شود می‌تواند قدرت و توان را افزایش دهد و همچنین باعث تعویق خستگی شود. این مکمل همچنین می‌تواند به ریکاوری سریع عضلات کمک کرده و در نتیجه ست‌های بیشتری را در زمان کمتری اجرا کنید که خود می‌تواند منجر به اجرای حجم بالاتر تمرین شود که منجر به افزایش سایز و قدرت عضلات خواهد شد. ترکیب بتاآلائین و کراتین قبل از تمرین ابزار قدرتمندی برای اجرای یک تمرین سنگین خواهد بود چرا که قوی‌تر خواهید بود، تمرین طولانی‌تری خواهید داشت، ست‌های بیشتری اجرا خواهید کرد و در وضعیت کاملاً آنابولیک قرار خواهید گرفت و در نهایت باید بدانید که ترکیب این دو مکمل به مراتب نسبت به استفاده جداگانه از هر یک از آنها موثرتر خواهد بود.

 

 

ترکیب نیتریک اکساید و کافئین

 

کافئین در بدنسازی

 

این دو مکمل را می‌توان در زمانی قبل از تمرین مصرف کرد. نیتریک اکسید ترکیبی است که باعث اتساع عروق خواهد شد که در نتیجه حجم بالاتری از خون جابجا می‌شود. حجم بیشتر خون برابر است با انتقال بیشتر مواد مغذی به بافت‌های عضلانی و در نیتجه ایجاد فضای آنابولیک بیشتر. از نظر مکمل‌ها، می‌توان از مکمل‌های افزایش نیتریک اکسید از قبیل آرژنین یا سیترولین نیز به منظور تولید بیشتر نیتریک اکسید استفاده کرد.

 

کافئین یک محرک شناخته شده است که در قهوه، چای و بعضی گیاهان یافت می‌شود. ضمناً کافئین باعث مصرف کالری بیشتر و چربی‌سوزی، افزایش تمرکز ذهنی و بهبود کیفیت تمرین نیز خواهد شد. کافئین یکی از قدیمی‌ترین و شناخته‌شده‌ترین مکمل‌های تمرینی است. استفاده ازمکمل‌های افزایش دهنده نیتریک اکسید به همراه کافئین منجر به افزایش انرژی، بهبود تمرین، افزایش توان جسمی و ذهنی خواهد شد. ترکیب این دو مکمل باعث افزایش محسوس انرژی وبهبود کیفیت جلسه تمرینی خواهد شد.

 

 

ترکیب وی و پروتئین و BCAA

 

وی پروتئین در بدنسازی

 

وقتی صحبت از ساخت عضلات باشد پروتئین حرف اول را می‌زند و بهترین نوع آن به دلایل مختلف پروتئین وی است، چرا که باعث افزایش ذخایر حوضچه‌های آمینواسید به همراه تمام ۹ آمینواسید ضروری است و با بالاترین سرعت جذب محیط آنابوبیک را ایجاد خواهد کرد. این پروتئین باعث افزایش قدرت، ترشح هورمون‌های آنابولیک و افرایش سایز عضلانی خواهد شد.
به منظور رشد عضلانی می‌توان پروتئین را قبل و یا بعد از تمرین مصرف کرد. ضمناً پروتئین وی سرشار از لوسین است که احتمالاً آنابولیک‌ترین آمینواسید موجود است. لوسین مهم‌ترین بخش از آمینواسیدهای شاخه‌ای است و به عنوان منبع انرژی برای بافت‌های عضلانی منحصر به فرد است و اینجاست که مکمل‌سازی آمینواسیدهای شاخه‌ای اهمیت پیدا می‌کند.

با مصرف دوزهای کافی از لوسین و کلاً آمینوهای شاخه‌ای عضلات در حالت آنابولیک قرار گرفته و سفتی خود را حفظ می‌کنند. مصرف همزمان آمینوهای شاخه‌ای و پودر وی که هر دو به سرعت توسط بدن جذب می‌شوند این دو مکمل پایه‌ای به همراه مکمل‌های قبل تمرین از قبیل بتاآلانین و کراتین باعث افزایش انرژی و افزایش سایز عضلانی خواهند شد.

 

 

ترکیب چربی‌سوزهای ترموژنیک با CLA

 

چربی سوز سی ال ای

 

اگر هدف شما صرف کالری بیشتر و کاهش بافت چربی بدن است ترکیبات مکملی زیادی وجود دارد، اما درصدر آنها چربی‌سوزهای ترموژنیک قرار دارد که باعث افزایش سوخت و ساز پایه بدن، افزایش مصرف کالری و در نتیجه مصرف چربی‌های اضافه خواهد شد.
ترکیبات افزایش دهنده متابولیسم مختلفی از قبیل کافئین، یوهیمبین، کتون تمشک و سینفرین وجود دارد. بعضی از این ترکیبات باعث کاهش اشتها، افزایش دمای بدن، افزایش ا نرژی خواهد شد که به شما حس بشاش بودن را خواهد داد. یکی دیگر از ترکیبات محرک برای چربی‌سوزی اسید لینولئیک یا CLA است. این اسید چرب خاص نه تنها بافت‌های چربی را کاهش می‌دهد بلکه باعث افزایش بافت عضلانی نیز می‌شود و همچنین باعث بهبود ترکیب بدن می‌شود که ظاهر سخت‌تر و تراشیده‌تری داشته باشید.
استفاده همزمان از چربی‌سوزهای ترموژنیک و CLA باعث کسب نتایج بهتری خواهد شد به‌طوری که راحت‌تر چربی‌سوزی خواهید کرد، تمرکز ذهنی بهتر و انرژی بالاتر نیز خواهید داشت در ضمن به نوعی رژیم گرفتن هم برایتان راحت‌تر خواهد بود.

 

 

 

این مقالات را هم ببینید:

۴ اسموتی پروتئینی خوشمزه

بهترین گینر برای افراد لاغر

محصول آمینو تحت عنوان BCAA پاور

تأثیر دمای سرد و گرم بر پودر پروتئین