فرار از تله‌های غذایی

فرار از تله‌های غذایی

 

توصیه‌های کریس استو به بدنسازان سطح مسابقه‌ای
اگر از بدنسازان حرفه‌ای بپرسید که چگونه می‌توان به نهایت پیشرفت رسید۷ بهترین پاسخی که خواهید شنید این است که: نه تنها می‌بایست در جهت و مسیر درست گام بردارید، بلکه باید از دام‌ها و تله‌ها نیز اجتناب کنید. هدف من این است که تجربیاتم را که در طی سال‌ها، به عنوان ارایه کننده برنامه غذایی بدنسازان حرفه‌ای به دست آورده‌ام، در اختیار شما قرار دهم. امیدوارم که این نکات به شما اجازه دهد که خطاهای‌تان را در برنامه‌های غذایی تصحیح کرده و از این طریق پیشرفت خود را به نهایت برسانید. این نکات ۱۰ گانه از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که برای به منصه ظهور رسیدن استعداد خود می‌بایست از آن دوری کنید.
۱ـ بی‌حوصلگی در تغذیه
بسیاری از بدنسازان بدون آن که به اندازه کافی روی یک برنامه کار کرده باشند، مدام از این شاخه به آن شاخه می‌پرند. غافل از این که دست کم سه هفته وقت لازم است تا بدن ما با تغییرات غذایی سازگار شود. اگر شما یک رژیم کم‌کالری شامل کربوهیدرات پایین، پروتئین متوسط و بدون چربی گرفته‌اید تا چربی‌های اضافی بدن‌تان را از بین ببرید، می‌بایست تا ۲۱ روز بعد انتظار تغییر قابل توجهی را نداشته باشید. این توقع بی‌جایی است که بلافاصله بعد از تغییر رژیم غذایی اتفاق خاصی بیافتد.
۲ـ کوتاهی در محاسبه کالری
نه ‌تنها حساب کالری‌ها، بلکه حساب مقدار مصرف کربوهیدرات‌ها، پروتئین و چربی‌ها را هم به همان دقت داشته باشید و در دفترچه یادداشت خود آنها را ثبت کنید. بسیاری از بدنسازان تا آن درجه که انتظار دارند چربی از دست نمی‌دهند. در حالی که عده‌ای دیگر در افزایش وزن شکست می‌خورند. اینان کسانی هستند که در محاسبه دریافت کالری‌شان دچار اشتباه می‌شوند. بدنسازان موفق یادداشت‌های جامع و دقیقی از غذاها و کالری موجود در آن تهیه می‌کنند و بر اساس حدس و گمان پیش نمی‌روند. در این راستا می‌توانید از نشریات تخصصی تغذیه مشورت خواسته و ارزش غذایی را که مصرف می‌کنید، محاسبه نمایید.