از علم تا عمل

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۱
  • نظرات : ۳دیدگاه

از علم تا عمل

  زمان رشد

تمرین با ویکتور مارتینز

 

هر چند بهترین زمان برای تمرین، زمانی است که احساس کنید انرژی بیشتری دارید، اما می توان با تمرین منظم در زمانی مشخص از روز نتایج حاصله را به حداکثر رساند.
تحقیقات پیشنهاد می کند اگر افزایش قدرت، هدف اصلی شماست، باید در اوایل عصر تمرین کنید، چرا که معمولأ در این زمان از روز در بالاترین سطح قدرت خود هستید.
حالا سؤال این است که بهترین زمان تمرین برای تقویت بیشتر مقدار حجم عضلانی چه زمانی است؟ سطح تستسترون شما هنگام صبح در بالاترین سطح است، ولی همزمان سطح کورتیزول هم همین طور. تستسترون بر پروسه های آنابولیک در بدن مؤثر است (از جمله رشد عضلانی)، ولی کورتیزول مانع پروسه های آنابولیک در بدن می شود و پروسه کاتابولیک (تجزیه عضلات) را تقویت می کند.
دانشمندان دانشگاه استرالیا اخیرأ این مورد را تحت بررسی قرار داده اند. آنها افرادی که دارای تجربه تمرین بودند را به دو دسته تقسیم کردند: گروه اول (A) شامل کسانی که هنگام صبح تمرین می کردند، و گروه دوم (B) شامل کسانی که به طور منظم هنگام عصر تمرین می کردند. هر گروه طبق معمول هنگام صبح (۶ صبح) یا عصر (۶ عصر) تمرین کردند، و محققان نسبت سطح تستسترون به کورتیزول ( C:T) آنها را قبل، و پس از تمرین بررسی کردند. نتایج نشان داد که وقتی گروه B هنگام عصر تمرین می کردند، نسبت C:T آنها حدود یک ساعت پس از تمرین کاهش یافت. ولی وقتی افراد گروه A هنگام صبح تمرین کردند، T:C آنها یک ساعت پس از تمرین تقریبأ دو برابر شد!

کاربرد علمی
سعی کنید تمرین خود را به صبح زود موکول کنید. وقتی این به زمان معمول تمرین شما بدل شود، هم تستسترون و هم T:C شما در سطح بالاتری خواهد بود و به این معنی است که پتانسیل رشد افزایش می یابد. قبل از تمرین صبح و قبل از رفتن به باشگاه یک وعده نوشیدنی پروتئین وی و یک کاسه جو پخته میل کنید. وقتی هم تمرین به پایان رسید، یک وعده دیگر پروتئین وی و چند برش نان سفید یا یک برش بزرگ نان شیرین به همراه ژله یا مربا نوش جان کنید. این وعده، مواد مغذی مورد نیاز برای پروسه رشد را که نسبت بالای T:C آغاز کننده آن بودند را در اختیار بدن می گذارد.

 

بهترین زمان تمرینات بدنسازی

 

راز دستیابی به ران های عضلانی

آموزش بدنسازی

تمرینات ران با رونی کلمن قهرمان چندین دوره مسترالمپیا