موقعیت دست در کشش سیمکش از بالا

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۰۵/۱۹
  • نظرات : ۲دیدگاه

موقعیت دست در کشش سیمکش از بالا

 

آموزش سیمکش زیربغل

 

چه اتفاقی می افتد وقتی سیمکش از بالا را تغییر می دهید؟

 

کشش سیمکش از بالا با فاصله زیاد بین دست ها، حرکت چند مفصلی محبوب و پرطرفداری برای عضلات لاتیسموس بشمار می آید، ولی چه اتفاقی می افتد وقتی موقعیت دست های خود را تغییر می دهید و در واقع حرکت را بصورت دست برعکس اجرا می کنید؟

 

کشش سیمکش از بالا با فاصله زیاد بین دست ها:
کشش سیمکش از بالا بصورت استاندارد می تواند و باید از جمله حرکات بکار رفته در برنامه تمرین پشت شما باشد به دو دلیل مشخص. اول اینکه، کشش سیمکش از بالا، حرکت خوبی است برای آغاز روز پشت. کمک می کند به گرم شدن دست ها، عضلات لاتیسموس و کمر، این بخش ها را آماده می کند برای کار سخت پیش رو (و اجرای حرکاتی مثل ددلیفت، زیربغل پارویی با هالتر، تی بار و…). ولی کشش سیمکش از بالا همزمان حرکات تمام کننده خوبی هم بشمار می آید برای ایجاد پمپ بالا در عضلات و هدایت مواد مغذی به سمت آن. این پمپ خون به شما کمک می کند تا احساس کنید پهن تر و پرتر هستید، همچنین مکانیزم های رشد را برای مدت زمان طولانی تری فعال نگه دارید.

 

کشش سیمکش دست برعکس:
اما سؤال اینجا است که وقتی کف دست را روبه خودتان چرخانده و دسته را با فاصله کمتری می گیرید، چه اتفاقی روی می دهد؟
اجرای دست برعکس حرکت، دارای این مزیت است که به شما امکان می دهد از وزنه های بیشتری استفاده کنید به این دلیل که فاصله کمتر بین دست ها، دامنه حرکت را کوتاه تر می کند و نقش عضلات ساعد و بازو را افزایش می دهد. همچنین تمرکز را از بخش بالایی لاتیسموس (که با حرکت دست باز به بهترین شکل تحت فشار قرار می گیرد) به بخش لجوج تر و اغلب ضعیف تر پایین لاتیسموس منتقل می کند. اگر دقت کنید، خواهید دید که آرنج نزدیک به تنه پایین می آید (نه به سمت خارج) و این به اعمال فشار بیشتر بر فیبرهای پایینی لاتیسموس منجر می شود.

 
کسب مزایای هر دو حرکت
پشتی توسعه یافته، نشانه یک بدنساز پیشرفته و با تجربه است. عضلات لاتیسموس، هم بخش بالایی و هم بخش پایینی، پایه و اساس این نشانه است. تغییر موقعیت دست ها از فاصله زیاد و گرفتن دسته از رو، به فاصله ای حدود عرض شانه و گرفتن دسته از زیر، به شما اطمینان می دهد تا با سرعت بیشتری به توسعه و تقارن مورد نظر و فرم V شکل درعضلات پشت دست یابید. در کنار حرکات پارویی با فاصله زیاد بین دست ها که عضلات رومبوید و بخش میانی ترپز (بخش میانی پشت) را تحت فشار می گذارد، شیوه های مختلف اجرای کشش سیمکش از بالا به شما کمک خواهد کرد تا توسعه عضلانی پشت را کامل کنید.

 

 

 

 

در مدت ۳ ماه رشد خیلی عالی در عضلات خود به وجود بیاورید

 

آموزش بدنسازی حرفه ای

جهت توضیحات بیشتر اینجا کلیک کنید