تهدید سه گانه

تهدید سه گانه

فواید ورزش trx

 

 

با این نسخه از حرکت جلوبازو از مفصل‌هایتان محافظت کنید، تارهای عضلانی بیشتری را به‌کار بگیرید و وزنه‌های بیشتری بلند کنید

 

 در بدنسازی راه‌های بسیار زیادی برای تمرین بر روی جلوبازو وجود ندارد. به هر حال، این یک عضله کوچک است که مفصل آن فقط به یک سمت حرکت می‌کند، پس بهترین راه شما برای تمرین بر روی آن، اجرای نسخه‌های متنوعی از حرکت‌های جلوبازو است.

 

 با توجه به این موضوع، یکی از وسیله‌هایی که می‌تواند در حفظ این تنوع به شما کمک کند، TRX است که می‌تواند نسبت به یک هالتر یا دمبل، ناپایداری بیشتری را در عضله شما ایجاد کند. علاوه بر این، وقتی که این عضله باید برای حرکت دادن تمام بدن شما کار کند، جلوبازو زدن با یک وزنه برای مثال ۸۵ کیلوگرمی خیلی بیشتر از چیزی است که شما بتوانید با یک هالتر به آن برسید. همچنین بازوی شما در اینجا می‌خواهد ثبات خودش را هم حفظ کند که همین باعث به کار گیری تارهای عضلانی بیشتری می‌شود.

 

 در آخر هم استفاده از TRX مثل اجرای جلوبازو با هالتر مفصل‌های شما را در یک جا قفل نمی‌کند، پس از بلند کردن وزنه‌های سنگین هم کم‌خطرتر است. این هم به نظر ما شبیه یک برد دوطرفه می‌آید.

 

 

روش اجرای جلوبازو با TRX

۱-   طول بند TRX را در میانه راه تنظیم کنید، در کنار نقطه اتصال بایستید و دستگیره را با دستی که به آن نزدیک‌تر است، بگیرید.

 

۲-   به سمت مخالف بند تکیه بدهید تا بازوی فعال شما به صورت کامل کشیده شود.

 

۳-    بدن‌تان را به سمت نقطه اتصال بکشید و انگشت‌های دست را به شقیقه‌تان برسانید.

 

یک نکته کوتاه

هرچقدر که زاویه تکیه شما تندتر باشد، این حرکت چالش‌برانگیزتر خواهد شد.