۸ تمرین ضروری پا با TRX

۸ تمرین ضروری پا با TRX

دانلود کتاب آموزش trx

 

 

 

TRX در همه جا، از باشگاه‌های کوچک گرفته تا سالن‌های بزرگ تمرین دیده می‌شود. چه خودتان در منزل از TRX استفاده می‌کنید و چه در باشگاه‌ امکان استفاده از آن را دارید، این ۸ حرکت خارق العاده را فراموش نکنید.
این حرکات به شما کمک می‌کند تا حرکات را با فرم بهتری اجرا کنید. وقتی از دسته‌ها آویزان می‌شوید، وزنی که پاها باید تحمل کنند کاهش می‌یابد که موجب آن می‌شود که بتوانید تکرارهای بیشتری در حرکاتی که به تعادل احتیاج دارند، اجرا نمایید و در ضمن نیروی ضربه وارده در حرکت پرشی را نیز کاهش می‌دهد.

 

 

 

۱ـ لانچ عقب

از آنجایی که پای شما داخل دسته TRX است، وزن ثابت اندکی روی پا عقب قرار دارد که اجازه اجرای بهتر خود حرکت لانچ در پای جلو را فراهم می‌کند و ران و عضلات نشیمنگاهی هستند که حرکت را به نرمی تا انتها هدایت می‌کنند. در این تمرین خاص TRX معکوس عمل کرده و پایداری را کاهش می‌دهد.
توصیه: هرچقدر از نقطه اتصال بند TRX دورتر بایستید، حرکت لانچ پایدارتر اجرا خواهد شد.

 

 

 

۲ـ لانچ پرشی

هیچ تمرین پلیومتریکی به اندازه لانچ پرشی عضلات نشیمنگاهی را تحت فشار قرار نمی‌دهد. متأسفانه ضربه وارده برای زانو بسیار ضرر دارد. از TRX استفاده کنید تا حرکت را کنترل کنید و شدت ضربه وارده را کاهش دهید. بالاتنه را صاف و سرشانه‌ها را عقب نگه داشته و مراقب باشید زانوی پای جلویی از نوک پنجه‌ پا جلوتر نرود.

 

 

 

۳ـ ددلیفت رومانیایی

از TRX استفاده کنید تا به شما اجازه دهد در هنگام اجرای حرکتی که روی انعطاف پذیری و تقارن بدن کار می‌کنند، به شما کمک کند. ترکیب عضلات سفت شده جمع کننده مفصل ران و عضلات پشت پا به همراه ضعف در عضلات فیله کمر و نشیمنگاه موجب می‌شود تا بسیاری از افراد این حرکات را با فرم نادرست اجرا کنند. باز کردن مفصل ران و خم کردن کمر از جمله این اشتباهات است.

 

 

۴ـ اسکوات و لانچ تک پا

این تمرین ترکیبی عضلات ران و نشیمنگاه را از زوایای گوناگون، مورد حمله قرار می‌دهد و طی آن هر تکرار با شدت تمام و به کار گیری تمام فیبرهای عضلانی ممکن اجرا شده و در کنار آن به تعادل زیادی هم احتیاج دارد.
در حالی که یک پا را در طول حرکت متعادل می‌کنید و از دسته‌ها آویزان شده اید یک اسکوات تک پا را اجرا کرده و پایی که بالا آورده‌اید را عقب گذاشته و حرکت لانچ را اجرا کنید.

 

 

 

۵ـ پرش تک پا

پرش تک پا به خودی خود یکی از بهترین تمرینات هوازی برای پاهاست. TRX به شما اجازه می‌دهد که تعادل را روی پای دیگر حفظ کرده و نیازی به پایین گذاشتن پای دیگر نداشته باشید که موجب افزایش فشار وارده به عضلات هدف می‌شود.

 

 

۶ـ پشت پا

پشت پا ماشین یکی از بهترین تمرینات مکمل برای تقویت پشت پا است. این تمرین را با TRX اجرا کنید و اولین بار خیلی آهسته پیش بروید چون سخت‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد.
توصیه: در ابتدا برای این که کار آسان‌تر شود از بالا بردن نشیمنگاه در حال جمع کردن پا پرهیز کنید.

 

 

باشگاه تی آر ایکس در غرب تهران

 

 

۷ـ اسکوات پرشی

این تمرین هوازی قدرت نشیمنگاه و چهارسر ران را افزایش داده و اثر ضربه وارده را کاهش می‌دهد. دسته‌های TRX موجب این کاهش در شدت ضربه می‌شوند و به شما اجزایی می‌دهد تا به آسانی حرکت را با کنترلی عالی اجرا نمایید.

 

 

۸ـ اسکوات تک پا

TRX به شدت به حفظ تعادل در این حرکت کمک می‌کند و شما قادر خواهید بود فرم خوب خود را حفظ کرده و کنترل خود بر تمام حرکت را افزایش دهید. همچنین TRX به شما اجازه انجام نسخه‌های دشوارتر مثلا بر روی بوسوبال را می‌دهد.
سعی کنید هر هفته دو تا سه عدد از این حرکات را به برنامه خود اضافه کنید. کم‌کم شروع کنید تا پس از مدتی کوتاه استاد اجرای این حرکات کلیدی شوید.

 

 

 

این مقالات را هم ببیند:

از علم تا عمل

راز دستیابی به ران های عضلانی

توصیه های بدنسازی

نکات طلائی در پرورش اندام